غذاهای با ارزش غذایی کم (Junk Food) که می توان به بخشی از آن در اصطلاح عامیانه هله هوله نیز گفت، مفهومی برای موادغذایی ارزان حاوی سطوح بالایی از کالری به دلیل داشتن قند و چربی و همچنین مقدار پایین فیبر، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است. استفاده از اصطلاح Junk، نشان میدهد که این محصولات خاص دارای “ارزش غذایی” کم با میزان زیادی از چربی، شکر، نمک، و کالری هستند. هله هوله همچنین می تواند شامل مواد غذایی با پروتئین بالا مانند گوشت ولی تهیه شده از چربی های اشباع (سوسیس و کالباس) باشد که برخی معتقدند ممکن است ناسالم باشد؛ هر چند برخی از مطالعات هیچ ارتباطی بین چربی اشباع شده و بیماری های قلبی عروقی نشان نداده اند. با وجود برچسب “Junk” بر روی برخی از محصولات، نمی توان گفت که آنها کاملا ناسالم بوده و خطری برای سلامتی به شمار می آیند، چرا که اگر این محصولات در یک رژیم غذایی متعادل مصرف شوند احتمالا خطر جدی برای سلامتی نداشته باشند. با این حال به دلیل وجود نگرانی در مورد طریقه مصرف نامتعادل و تاثیر بد این محصولات بر روی سلامتی همچنین رژیم غذایی نامناسب و چاقی افراد، در بسیاری از کشورها تبلیغات این محصولات محدود شده است.

تاثیر بر سلامتی

هنگامی که غذاهای Junk یا غذاهای دارای ارزش غذایی کم (هله هوله) به میزان زیادی مورد مصرف قرار گیرند، چربی ها و کربوهیدرات های (قندها) فرآوری شده اضافی آنها، ریسک ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، چاقی و افزایش وزن و سایر بیماری های مزمن از جمله سرطان را بالا می برد. همچنین مصرف کنندگان غذاهای Junk، تمایل کمتری برای استفاده از غذاهای سالم مثل میوه، سبزیجات و لبنیات خواهند داشت و مطالعات نشان داده اند که در سنین ۳۰ سال به بالا خطر گرفتی عروق افزایش می یابد. از جمله تحقیقاتی که توسط موسسه تحقیقاتی Scripps در سال ۲۰۰۸ بر روی موش ها انجام شده است، تاثیر بد غذاهای Junk را نشان داده است که شبیه به تاثیرات آن بر روی انسان هاست که نتایج حاکی از آن است که تاثیر این محصولات بر روی مغز موش ها همانند داروهای مخدری چون کوکائین و هروئین است. پس از چند هفته دسترسی نامحدود به غذاهای Junk، مراکز لذت بردن در مغز موش حساس شده، و به غذای بیشتری برای لذت بردن نیاز خواهد داشت؛ پس از این مدت هنگامی که غذاهای سالم را جایگزین غذاهای Junk، کردند موش ها ترجیح دادند این دو هفته را از غذاهای سالم استفاده نکنند. همچنین نتایج مطالعات در مجله بریتانیایی نشان داد که مصرف غذاهای Junk ، در موش های باردار باعث بروز این عادت در زاده های آن ها نیز می شود.

مشکلات رفتاری

در تحقیقات مجله اروپایی بهداشت تغذیه، به ۴۰۰۰ کودک در سنین ۵/۴ سال ۵۷ نوع مختلف غذاهای Junk داده شد. سپس بعد از دو سال و نیم کودکان را با پرسشنامه توانایی ها و مشکلات مورد آزمون SDQ قرار دادند تا در ۵ بخش بیش فعالی، کنترل، مشکل در ارتباط با همسالان، علائم عاطفی و رفتار اجتماعی مطلوب آنها مورد آزمون قرار گیرند که نشان داد ارتباط معنی داری در افزایش بیش فعالی با مصرف زیاد غذاهای Junk در ۳۳% از ۴۰۰۰ کودک وجود دارد. در نتیجه، کودکان با مصرف بیش از حد غذاهای Junk در سنین چهار و نیم سال با احتمال بالای بک سوم امکان بیش فعالی وجود خواهد داشت. با این حال، ارتباط کافی بین مصرف غذاهای Junk و دیگر فاکتورها مانند ارتباط با همسالان، علائم عاطفی وجود ندارد.